בית הספר היסודי - סביון

ילדים . יוצרים . מקום

ברכת שנה טובה תשפ"א

ספטמבר 2020

 

מורים, הורים ותלמידים יקרים,
 

איזו שנה זו!

שנה אחרת, מלאת אתגרים והזדמנויות. שנה שבה אנחנו נדרשים ליצירתיות ולסבלנות ובעיקר לגמישות רבה. במחצית הקודמת תרגלנו את המיומנויות החשובות האלה לחיים. זה לא קל, אבל חשוב שנזכור שהמציאות השתנתה ואנחנו צריכים להתרגל.

 

במהלך חופשת הקיץ שיכללנו את הלמידה מרחוק ואנחנו מוכנים לכל תרחיש אפשרי.

הקשר היומיומי של הילדים עם המחנכים הוא החשוב ביותר ואנחנו ניתן עליו את הדעת בכל מצב.

במהלך החודשים האחרונים למדנו הרבה על האתגרים וההזדמנויות שבלמידה מרחוק.

בעיקר הבנו שאת המשבר, שאין להקטין את היקפו הן מבחינת בריאות הציבור והן מבחינה חברתית וכלכלית, חובה להפוך להזדמנות.

לפעמים מצבים של חוסר ברירה מאפשרים לנו לגלות מחדש את גבולותינו ולפרוץ אותם.

 

העולם כולו עבר טלטלה גדולה ואי אפשר לומר שהיא מאחורינו. דפוסים מוכרים התערערו ודפוסים חדשים נכנסו לשגרה, במערכת החינוך שזוכה לביקורת בלתי פוסקת על שמרנותה, על דפוסיה המקובעים בעולם המשתנה בקצב מסחרר, נוצרה, מתוך האילוצים שכפתה התפרצות נגיף הקורונה, הזדמנות לפרוץ את המסגרות של מקום וזמן, ללמוד מרחוק, בלי מגבלות של מרחב פיזי.

נוצרה הזדמנות לבחון מחדש את משך זמן ההקניה, את האפשרות ללמידה עצמית עם הכוונה של מורה אך ללא תלות בו, נבחנת העבודה בקבוצות, חשיבות של המפגש פנים מול פנים ועוד ועוד.

 

ההזדמנות המשמעותית ביותר היא במעבר הדגשים – מדגש על הקניית ידע והספקים של חומר לימודי, לדגש על מיומנויות – ללמוד איך ללמוד, איך לשתף פעולה, ללמוד אחריות וניהול זמן, ללמוד להתגמש ולהסתגל לשינויים, לשתף פעולה, לעבוד בצוות, לחקור ולהיות יצירתי. חשוב שלא נחזור אחורנית.

הלמידה מרחוק מייצרת כמובן אתגרים רבים, והדברים רחוקים מלהיות מושלמים, אך אנו משקיעים בחשיבה ובתכנון  של שנת הלימודים הנוכחית מתוך אחריות לתת מענה במציאות מורכבת ביותר, ומחוייבות לחדש ולהיות מחוברים למציאות.

 

 

 

כמו כל שינוי, גם השינוי הזה דורש מכולנו – תלמידים ומורים וגם הורים – תהליך של הסתגלות.

גם השנה חשוב היה לנו לראות כל תלמיד בייחודיות שלו, לכוון ולתמוך בו. שמנו דגש על צמצום פערים, אבל לא פחות מכך, על מתן מענה רגשי וחברתי.

 

אני מבקשת להודות לכל הצוות שמלווה אתכם, תלמידים והורים יקרים, לאורך השנה, בהקשבה, בסבלנות ובהרבה אהבה בכל תחומי העשייה הבית ספרית – הנהלת בית הספר, המחנכים, היועצת, המורים המקצועיים,  ועובדי המנהלה, כולם כאן עבורכם השנה, במציאות מאתגרת במיוחד, כדי לאפשר לכם התקדמות ולמידה באווירה נעימה, מאפשרת ומכבדת.

 

תודה לראש המועצה, מר מוטי לנדאו, שהחינוך הוא בסדר עדיפות ממדרגה ראשונה ומחויבותו לחינוך מלווה אותנו יום יום. ליעל ויסמן, מחזיקת תיק החינוך, על האמון והתמיכה,  לתמי בן נביא, מנהלת מחלקת החינוך, שתומכת ומסייעת לנו לאורך כל השנה לקדם את בית הספר בכל התחומים.

תודה להנהגת ההורים, בראשותה של לי זכאי, שמלווה את העשייה הבית ספרית מתוך שותפות ערכית ואמון.

לסיום,

בימים אלו כל משפחה מציינת את ראש השנה סביב השולחן באכילת תפוח בדבש ובברכה,

"יהי רצון מלפניך אלוהינו ואלוהי אבותינו שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה".

אני מאחלת לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה, שנה של בריאות ועשייה, של סובלנות ואהבה, של ערבות הדדית וכבוד.

באהבה ובהערכה,

ישראלה כדורי

מנהלת בית הספר

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות